Lymfodrenáž

Lymfodrenáž - účinná metóda v boji proti celulitíde.

Celulitída alebo ináč nazývaná pomarančová koža, nie je ani tak chorobou ako skôr kozmetickým problémom. Hlavne s príchodom leta, keď si chce byť žena istá, že jej telo je v perfektnom stave, odhalí nedostatky na svojej postave, stráca sebadôveru, váha odhaliť problémové miesta pred okolím. Tento kozmetický defekt postihuje až 90 % žien a príčinou je nadmerné ukladanie tukových buniek, ktoré sa vytláčajú smerom nahor v dôsledku zadržiavania vody v tukových vankúšikoch a ich okolí. Ak sa domnievate, že je celulitída problémom iba žien s nadváhou, mýlite sa. Je nespočetne veľa štíhlych žien, ktoré sa rovnako pasujú s týmto ochorením. Je však pravdou, že nadmerné množstvo tukových zásob celulitíde nepomáha.

Lymfodrenáž

Lymfodrenáž predstavuje techniku, ktorá pomáha rozpustiť lymfatický systém a tak podporuje prietok lymfy. Lymfatické uzliny sa uvoľnia, spriechodnia lymfatické cievy čím sa odpadové látky a toxíny posúvajú postupne až do lymfatického centra, kde sa lymfatický obeh spája s krvným. 

Lymfodrenáž urýchľuje čistenie organizmu, pomáha zbaviť telo škodlivín a je účinným i preventívnym prostriedkom proti celulitíde. Odstraňuje už vzniknutú celulitídu, výrazne sa podieľa na skvalitnení vzhľadu kože, účinne zmenšuje obvod stehien, bokov či brucha spôsobený hromadením tkanivového moku, spevňuje taktiež brušné svaly po pôrode.

Mechanická lymfodrenáž je prístroj pre tlakovú peristaltickú sektorovo diferenciálnu masáž.

Mechanická lymfatická drenáž sa odporúča pri:

  • celulitíde (pomarančová koža)
  • lymfatických opuchoch a ich prevencii
  • žilovej, obehovej a lymfatickej nedostatočnosti
  • syndróme tzv. "tažkých nôh"
  • zamedzuje ochabnutiu kože pri rýchlom úbytku na váhe
  • nadváhe

 Po odstránení obehových potiaží sú výsledky vynikajúce a očividné už od prvého sedenia. Prístroj zlepšuje a reguluje žilový, tepnový a lymfatický obeh. Vykonáva regeneračnú masáž lymfatických ciest a napomáha vylučovať nahromadené jedy a tuky. 

Lymfa odvádza z tkanív vstrebané látky, odpadové produkty látkovej výmeny tkanív a svojim zložením sa podieľa na udržaní stáleho vnútorného prostredia tkanív a orgánov. Ak je na niektorom mieste prúdenie lymfy spomalené alebo dokonca znemožnené, dochádza k opuchom končatín a v oblasti tukového tkaniva ku vzniku celulitídy. Dostatočný prietok lymfy je preto nevyhnutný pre zdravie organizmu. Lymfatická drenáž zlepšuje metabolizmus celého organizmu a pôsobí na jeho celkovú detoxikáciu.

Odporúčame 8-10 ošetrení, v intervaloch 2-3 stretnutí za týždeň.


Galéria

Galéria

Kontakt

Future Relax s.r.o.
Radničné námestie 37, Bardejov 085 01

0905782855,
info@fitnessfuture.sk